İmtihan Eğitim Kurumları ‘Eğitim Öğretime Hazırlık Programı’ gerçekleştirdi

Sefer

Global Mod
Global Mod
2022-2023 Eğitim Öğretime Hazırlık Programı’na Ankara’daki 2 bin öğretmenimiz ATO Congresium’da ve Türkiye’deki 15 bin öğretmenimiz Youtube canlı yayınından iştirak sağladı.

Sınav Eğitim Kurumlarında öğretmen hizmet içi eğitim çalışmalarının açılışının gerçekleştiği programda, İmtihan Eğitim Kurumları İdare Heyeti Lideri Metin Özer,

Ankara Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Demir, İmtihan Eğitim Kurumları Eğitim Genel Koordinatörü Ömer Koçak ve

Yazar-Öğretim üyesi Dr. Serkan Karaismailoğlu konuşmacı olarak katıldı.

Dr. Serkan Karaismailoğlu yaptığı konuşmada, eğitim bölümünde son 10 yılda gerçekleşen üç büyük olayın eğitimin tarafını kalıcı halde değiştirdiğini belirtti. Uzun yıllardır benzeri bir modele sahip eğitim siyasetlerinin kapsamlı bir değişime gitmek zorunda olduğuna dikkat çeken Karaismailoğlu, 2016 yılında hayatımıza giren Post-Truth kavramı, 2020 başında insanlığı hayli geniş kapsamda etkileyen pandemi ve son 10 yılda yapay zekanın ulaştığı nokta ile bu mecburî değişime en erken ayak uyduran öğretmen ve okulların, yeni sistemin mimarları olacaklarına dikkat çekti.