İmamoğlu’nun balık lokantasındaki fotoğrafını kim servis etti?

CesHef

Global Mod
Global Mod
İmamoğlu’nun balık lokantasındaki fotoğrafını kim servis etti? İstanbul araç mezarlığına döndü: Canlarını kurtarıp araçlarını terk ettiler!

İstanbul kar kaosu yaşarken, İngiliz Büyükelçiyle balık restoranına giden İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’na reaksiyonlar gelmeye devam ediyor.

Ülke TV Genel Yayın Direktörü ve Yeni Şafak Muharriri Hasan Öztürk, bugünkü köşe yazısında; “O fotoğrafları kim çekip, mahallî gazeteciye servis etti?” diye sordu. İmamoğlu’nun bu sorunun peşine düşmediğini vurgulayan Öztürk, CHP’deki adaylık yarışının bu türlü devam ediyor olabileceğinin altını çizerek, “Alnında rabbiyessir görünen İstanbul’un ikinci fatihi, bütün prestijini, bütün cilasını balıkçının birinde İngiliz Büyükelçisinin huzurunda sobanın ortasında yaktı. Ve Kemal Beyefendi o gece derin bir iç huzuruyla uyudu” tabirlerini kullandı.

Hasan Öztürk’ün, “Yüzsüz çemkirgenin İngiliz büyükelçisi ile gittiği balıkçıdaki fotoğrafını kim servis etti” başlıklı yazısı şöyleki:

Yüzsüzlük yapıyor… Arsızlaşıyor. Sorgulayan, soru soran, eleştiren kim var ise üstenci bir bakışla çemkiriyor.

“Tatil bana fazlaca yakışıyor” diyen de, “Alışacaksınız” diyen de, “İngiliz sefiriyle balık yemek, karla çaba kadar önemli” diyen de… Bunları derken, etrafına çemkiren de tıpkı isim.

Yağmur yağar, gök çatlar alt geçitlerde kimsesizler sel sularında can verir… Beyimiz Bodrum’da tatildedir. Eleştirilince “Tatil bana epeyce yakışıyor” diyerek pişkin pişkin etrafına çemkirir.

Elazığ’da depremzedeler çabucak hemen enkaz altındadır, orada verdiği manzaradan bir gün daha sonra Palandöken’de kayak yaparken fotoğrafı çıkar, “Alışacaksınız kardeşim” diye efelenerek çemkirir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde kayaklı fotoğrafı eleştirilmek istenir… Kayak sözcüğü üzerinden küfür ederek çemkirir. (Burada bizim imalı bile söz edemeyeceğimiz sıradanlıkta bir galiz küfür)

500’den çok belediye aracının kabak lastikleri, ehliyetsiz ve liyakatsiz şoförleri ve iş bilmez idaresi yüzünden yolları tıkanır… Binlerce İstanbullu 15 saati aşkın yollarda mahsur kalır… Beyimiz o saatlerde herkesten gizlice İngiliz Büyükelçisi ile balıkçıda yemektedir.

Yemek fotoğrafını, onu Beylikdüzü’den düzgün tanıyan mahallî bir gazeteci paylaşır… Ancak o umursamaz.

Parayla bağladığı trolleri, fotoğrafı ve yemeği yalanlama yarışına girer… Kendisi sessizliğe bürünür… Saatlerce bekler. Sonunda balıkçı çıkar açık açık “Geldiler. Yemek yediler. Gittiler” der… Beyimiz iki gün daha sonra çıkıp pişkin pişkin etrafa çemkire çemkire, “Evet gittim yemek yedim. İngiliz Büyükelçiyle yedim. Karla çaba kadar kıymetli bir görüşme yaptım” der.

Değişiktir içeride çekilen fotoğraflardan hiç kelam etmeden, dışarıdaki kamera kayıtlarının peşine düşeceğini söyler.

Hem, iş bilmez, hem arsız, hem çemkirgen, hem yüzsüz.

İstanbullularla dalga geçiyor. Bizlerle alay ediyor. “Alışacaksınız” demedim mi diyor. Alıştığımızı sanıyor.

Ona oy verenlerin de vermeyenlerin de burnundan fitil fitil getiriyor. “İstanbul nimet nimet” diye oy istedi, “İstanbul külfet külfet” diye gün geçiriyor. Herkesle alay ediyor, insanlara çemkiriyor.

O önünden giden kar küreme aracı yardımıyla itimatla balıkçıda, İngiliz sefiriyle yemek yerken, binlercemiz araçlarımızı terk edip 7-8 saat yürüyerek konutumuza ulaşabildik.

Binlercemiz AVM’lere, mescitlere sığındık. Binlercemiz aracımızda sabahladık.

Beyimiz o anlarda balık yiyor, keyif çatıyordu. Elemanı da İsviçre’deki kayak tesisinden, İstanbul’daki vahameti eleştirenlere “trol” diyerek laf yetiştiriyordu.

İstanbul’a yağan kar gerçekti. Gerçek olağan olarak, palavrası ve üstü örtüleni açığa çıkarandı. İstanbul’daki illüzyon “kar” ile yerle bir oldu. Yüzsüzce çemkirenin gerçek yüzü ortaya çıktı. Ona oy verenler bile dökülen makyajın altından çıkan çemkirgen yüzü gördü.

Balıkçıdaki fotoğrafların kaynağı CHP Genel Merkezi olabilir mi?

Artık gelelim o evvel inkâr daha sonra kabullenilen balıkçı fotoğraflarının kaynağına.

Balıkçı fotoğrafını, dedim ya Beylikdüzü’nden bu yana bir biçimde hukuku olan bir lokal gazeteci toplumsal medya hesabından paylaştı. Paylaşırken de “Sakın inkâr etmeye kalkışmayın” dedi. Ancak ne yarar.

Koca koca siyasetçiler, tanınmış gazeteciler, milletlerarası sanatkarlar bile “Fotoğraf yeni değil” diye kampanya yaptı.

“O FOTOĞRAFI KİM ÇEKİP GAZETECİYE ULAŞTIRDI?”

Pekala, o fotoğrafı kim çekti? O lokal gazeteciye kim ulaştırdı? CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu balıkçıdaki yemek fotoğrafı skandalından daha sonra niye “Siz halk belediyeciliği yapın” diyen toplumsal medya paylaşımında bulundu?

Yoksa CHP ortasındaki cumhurbaşkanlığı adaylığı yarışında kozlar bu biçimde mi paylaşılıyor?

Balıkçıdaki fotoğraflar, genel liderine karşın cumhurbaşkanlığına aday olmayı başına koymuş İstanbul’un belediye liderinin ipinin çekilmesi için kullanılmış olabilir mi?

Kemal Beyefendi, “Çağırdım konuştum. Ekranlardan söylemiş oldum. Lakin anlamadı. bu biçimde haddini bildirin” demiş olabilir mi?

O fotoğraflar CHP Genel Merkezi kaynaklı olabilir mi?

Bilmiyoruz. Ancak bu soruları sormamıza niye olacak kıymetli bir detay var.

Dikkat ettiyseniz, yüzsüzce etrafa çemkiren isim, balıkçıda çekilen fotoğrafları “Kim çekti? Kim servis etti” diye peşine düşmedi.

Peşine düştüğü şey, araçlarının balıkçının sokağına girdiğini gösteren güvenlik kamerası imajları. Ve o imgelerin kim tarafınca servis edildiği.

halbuki birinci başta içerideki fotoğrafları çeken ve servis edenin peşine düşmek gerekmez mi?

Millet caddelerde mahsurken sizin İngiliz Büyükelçi ile tıpkı karede uzunluk boy fotoğraflarınız çekiliyor, onun peşine düşmüyorsunuz, güvenlik kamerası imgelerinin peşine düşüyorsunuz.

Burada bir gariplik yok mu?

Sahi söyleyin hele Sayın Kılıçdaroğlu bu yaşananlardan daha sonra sizi arayıp “Geçmiş olsun” dedi mi?

Alnında rabbiyessir görünen İstanbul’un ikinci fatihi, bütün prestijini, bütün cilasını balıkçının birinde İngiliz Büyükelçisinin huzurunda sobanın ortasında yaktı.

Ve Kemal Beyefendi o gece derin bir iç huzuruyla uyudu.

Yanılıyor muyum?

KAYNAK: YENİ ŞAFAK