HDP’den ihanet sözleri! ‘İşgal’ dediler, teröristlere selam gönderdiler

CesHef

Active member
HDP’den ihanet sözleri! ‘İşgal’ dediler, teröristlere selam gönderdiler HDP Küme Başkanvekili ve Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, İstanbul Bağcılar’da yaptığı açıklamada skandal kelamlar sarf etti.

TÜRKİYE’YE KİN, PKK’YA DAYANAK SÖZLERİ

PKK/YPG’nin terör yuvalarının gaye alındığı Pençe Kılıç Hava Harekatı’nın durdurulmasını isteyen Meral Danış Beştaş, “Kobani” olarak söylem ettiği Aynel Arab kentindeki amaçların vurulmasına itiraz etti. “Kobani’ye yönelik hücum yalnızca oranın halkına değil, 50 milyonu aşkın Kürde yönelik bir saldırıdır.” hezeyanında bulunan HDP’li Beştaş, harekata “DEAŞ barbarlığı” deme hadsizliğinde bulunarak teröristlere selam gönderdi.

HDP’li Meral Danış Beştaş, “Kadınlar öncülüğünde DEAŞ barbarlığına karşı destansı bir uğraşla direnen Kobani’ye selam olsun” dedi.


“İŞGAL” DEME CÜRETİNDE BULUNDU!

HDP Şırnak Vilayet Eşbaşkanı Abdullah Güngen ise PKK/YPG’ye yönelik operasyonlara “işgal” ithamında bulundu. Türkiye düşmanı telaffuzlarda bulunan Güngen, “Daha evvel Afrin ve öbür Kürt bölgeler, gerçekleştirilen işgal taarruzlarıyla DEAŞ ve türevleri için hayat alanlarına dönüştürüldü. Akınlar, iktidarın argüman ettiği üzere hudut güvenliğini sağlamak için değil tersine Türkiye’ye yönelik tehdit ve tehlikeleri artırmaktadır. Zira Türkiye’ye tehdit oluşturan Kürtler değil, Kürtlerin işgal edilen ömür alanlarında palazlandırılan DEAŞ ve türevi örgütlerdir” diye konuştu.
 
Üst