Gerçekten nereden geliyor?

Sefer

New member
Yumuşatıcı, giysileri ve kumaşları yumuşatır, hoş bir koku verir ve ütülemeyi kolaylaştırır. Ancak yıkama katkı maddesini doğru bölmeye doldurmak önemlidir. Yoksa doğrudan davula mı gidiyor?

Bir bakışta en önemli şeyler

Yumuşatıcının nereden geldiğini bilmek önemlidir, böylece yumuşatıcı kumaşın liflerini emebilir, onları esnek hale getirebilir ve onlara hoş bir koku verebilir.


Doğrudan davulun içine mi?


Bazı tüketiciler yumuşatıcıyı çamaşırla birlikte doğrudan tambura koyarlar. Ve yıkamadan önce. Ancak bu iyi bir fikir değil. Bir yandan, yumuşatıcıdaki bileşenler lifleri kaplar, böylece deterjan artık kiri ve kokuya neden olan bakteri ve virüsleri yeterince gideremez ve tekstiller sabunlu bir his verir.


Öte yandan, çamaşır katkı maddesi, tam yıkama döngüsü boyunca neredeyse tamamen ortadan kaldırılır. Bu nedenle, yıkamadan önce yumuşatıcıyı doğrudan tambura koyarsanız, çamaşırlarınız düzgün temizlenmemiş, daha az yumuşak ve güzel kokulu olur.


Yumuşatıcı nereye gider?

Deterjan bölmesi: Deterjan (II) sola, yumuşatıcı (çiçek) ortaya ve ön yıkama için deterjan (I) en sağa yerleştirilmelidir.
Deterjan bölmesi: Deterjan (II) sola, yumuşatıcı (çiçek) ortaya ve ön yıkama için deterjan (I) en sağa yerleştirilmelidir.

Deterjan bölmesi: Deterjan (II) sola, yumuşatıcı (çiçek) ortaya ve ön yıkama için deterjan (I) en sağa yerleştirilmelidir. (Kaynak: Kseniia Ivanova/getty-images-pictures)

Çoğu çamaşır makinesinde yumuşatıcı, deterjan dağıtıcısının orta bölmesine girer. Çoğu üretici, deterjan bölmesi ile ön yıkama bölmesi arasındaki farkın açık olması için genellikle farklı şekilde tasarlar. Yumuşatıcı bölmesi ortada değil de solda olabilir.

Tasarım: Yumuşatıcı bölmesi genellikle mavidir ve deterjan bölmesinden çok daha küçüktür.
Tasarım: Yumuşatıcı bölmesi genellikle mavidir ve deterjan bölmesinden çok daha küçüktür.

Tasarım: Yumuşatıcı bölmesi (solda) genellikle mavidir ve deterjan bölmesinden çok daha küçüktür. (Kaynak: ahirao_photo/getty-images-pictures)

Bölme görsel olarak diğer ikisinden farklı değilse, daha yakından bakmaya değer: üreticiler bölmeleri Arapça (1) veya Roma (I) yazımıyla numaralarla etiketler. Bölme I veya 1, ön yıkama anlamına gelir. Bunun içine uygun deterjan doldurulur.


Ana yıkama programı için kullanılan deterjan II veya 2 numaralı bölmeye gider. Yumuşatıcıyı ise 3 veya III numaralı bölmeye doldurabilirsiniz. Bazen yumuşatıcı bölmesinde bir çiçek de basılır.
 
Üst