Final Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi düzenlenen merasimle açıldı

Sefer

Global Mod
Global Mod
Milletlerarası Final Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi açıldı. Diş Hekimliği Fakültesinin açılışı bu akşam Lefkoşa’daki binasında düzenlenen merasim ile gerçekleşti. UFÜ’nün yeni fakültesinin açılışını Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın iştiraki ile yapıldı.

Geceye Cumhurbaşkanı Tatar’ın yanı sıra Başbakan Ersan Saner, İçişleri Bakanı Kutlu Cihan, Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu, Ulusal Eğitim Bakanı Olgun Amcaoğlu, Sıhhat Bakanı Ünal Üstel, Meclis Lider Yardımcısı Armağan Candan’ın yanı sıra kimi milletvekilleri ve epeyce sayıda vatandaş katıldı.

Tatar: Bu bedeli yaratanlara teşekkür etmek istiyorum

Memleketler arası Final Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin açılış merasiminde konuşan Cumhurbaşkanı “Bu kıymeti yaratanlara teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Tatar şu biçimde devam etti: Çok hoş konuşmalar yapıldı. İçim Çağıner Kavuklu’nun bir diş tabibi olarak buraya dokunması burayı farklı göreve sokacaktır. Bu kıymeti yaratanlara teşekkür etmek istiyorum, Dimağ Çağıner’in de emeklerini görmezden gelemeyiz.

Genç hekimlerin yetişmesinde, bu imkanların kendilerine sunulmasıyla epey daha donanımlı gençler yetişecek.

Kavuklu: Amacımız teşebbüsçü bireyler yetiştirmektir

Milletlerarası Final Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi İçim Çağıner Kavuklu, açılışta konuşma yaparak, “Üniversitemizin gayesi bilgi paylaşım suratına yetmiş, özgüvenli hem akademik tıpkı vakitte iş hayatında teşebbüsçü bireyler yetiştirmektir” dedi.

Kavuklu, “Nicelikten epeyce niteliği artırmayı hedefliyoruz. Teşebbüsçü, araştırmacı, pırıl pırıl genç eğitim takımımız var. Ada halkına hem ağız sıhhatiyle ilgili kaliteli imkan sağlayıp birebir vakitte mesleğini öğrenmiş diş doktorları yetiştireceğiz” sözlerini kullandı.

Tüzün: Genç ve dinamik bir takımın başındayım

Milletlerarası Final Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Mustafa Şenol Tüzüm ise yapmış olduğu konuşmada, “55 yıllık mesleksel ve akademik hayatım boyunca 9 fakültede bakılırsav aldım. 3’ünün açılışnı şahsen yaşadım” halinde konuştu.

“Genç ve dinamik bir takımın başındayım” diyen Tüzüm, “Bugün fakülteme gelirken heyecan duydum. Yaş ilerledikçe de heyecan devam ediyor. Çocuklarımın, torunlarımın dünyaya geldiği günü hatırladım” sözlerini kullandı.

“Eğitimler son model teknolojik aygıtlarla uygulamalı olarak yapılacak”

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi yolu, eski Lider Seçkin binasının yerinde yer alan yeni Diş Hekimliği Fakültesi 2020 yılında kuruldu.

Fakülte 2021-2022 Akademik yılında öğrencilerini kabul etmeye başladı

Tüm dünyada olduğu üzere ülkemizde de ağız ve diş sıhhati hizmetlerine yönelik artan talebi karşılamak üzere nitelikli sıhhat işçisi yetiştirmek hedefiyle kurulan Memleketler arası Final Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, hem teorik tıpkı vakitte uygulamalı dersler ile alanda gerekli bilgi, maharet ve donanıma sahip, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip edebilen bireyler yetiştirmeyi hedefliyor.