Diyanet İşleri Lideri Erbaş: Diyanet üniversiteler ve cezaevlerinde Kur’an kursu açacak

Sefer

Global Mod
Global Mod
Diyanet İşleri Lideri Prof. Dr. Ali Erbaş, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “TDV öğrenci yurtları, gençlik merkezleri, cezaevleri, hastaneler, YURT-KUR, üniversite yerleşkeleri vb. yerlerde D kümesi Kur’an kursları açıyoruz. Cenab-ı Hak güzel ve bereketli eylesin” dedi.

Erbaş dün Diyarbakır’da düzenlenen 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Kur’an Kursları Açılış Programı’ndaki konuşmasında 4-6 yaş Kur’an kursları yanında, Gereksinim Odaklı Kur’an kurslarıyla da her yaş ve düzeye uygun Kur’an ve din eğitimi hizmeti verdiklerini tabir etmişti.

ÜNİVERSİTE, CEZAEVİ VE HASTANELERE KUR’AN KURSLARI

Muhtaçlık Odaklı Kur’an Kursu kapsamında gerek hafta içi gerekse hafta sonu uyguladıkları programlarla örgün eğitime devam eden gençlere yönelik ve yaş kümelerine nazaran uygun sınıflar oluşturduklarını tabir eden Erbaş, Kur’an eğitim için “TDV öğrenci yurtları, gençlik merkezleri, cezaevleri, hastaneler, YURT-KUR, üniversite yerleşkeleri vb. yerlerde halkımıza yönelik D kümesi Kur’an kursları açıyoruz.” diye konuştu.

Erbaş yaygın din eğitimi hizmetleri bağlamında görme ve işitme engellilere yönelik sınıflar oluşturulduğunu ve engelli vatandaşlarımızın da Kur’an kursu eğitimlerine katılabilmelerini sağladıklarını belirtti.