Destici: Bunu dünyada birkaç ülke yapabilir

CesHef

Active member
Destici: Bunu dünyada birkaç ülke yapabilir Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Lideri Mustafa Destici, Pençe-Kılıç Hava Harekatı’ndaki muvaffakiyetleri niçiniyle Türk Silahlı Kuvvetlerine teşekkür ederek, “Bu harekat dünyada fakat birkaç ülkenin yapabileceği, bu kadar kısa müddette, büyük boyutta bir harekattır.” dedi.

Destici, partisinin Denizli Ulus Caddesi’nde düzenlenen mitinginde konuştu.

Konuşmasına Türk Silahlı Kuvvetlerinin Pençe-Kılıç Hava Harekatı’na değinerek başlayan Destici, “bir gece birden gelebiliriz” kelamının gereğinin yapıldığını, Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki teröristlerin, inlerinde vurulduğunu söylemiş oldu.

“Bir kaplan üzere saldırdılar ve hepsini de elhamdülillah inlerinde imha ettiler.” diyen Destici, teröre karşı içeride ve dışarıda gayret eden tüm güvenlik güçleriyle gurur duyduklarını tabir etti.

Destici, dün akşamki operasyonun hem Irak hem Suriye’yi kapsayan geniş bir alanda uygulandığına işaret ederek, “Yaklaşık 700 kilometrelik bir alanda hava harekatı icra edilmiştir. Bu harekat, dünyada lakin birkaç ülkenin yapabileceği, bu kadar kısa müddette, büyük boyutta bir harekattır. Türk Silahlı Kuvvetleri bunu başarmış ve bütün gayeleri eksiksiz bir biçimde yerle bir etmiştir. Allah var etsin onları diyorum.”

Bu akının Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde geçen pazar günü gerçekleştirilen terör saldırısına karşılık yapıldığını hatırlatan Destici, bu saldırganlardan hesabın misliyle sorulduğunu ve sorulmaya devam edileceğini lisana getirdi.

– “Terör devletine boyun eğmedik ve eğmeyeceğiz”

Terör örgütleri PKK, FETÖ ve DEAŞ’ın akınlarına maruz kaldıklarını ve buna karşın hiç geri adım atmadıklarını vurgulayan Destici, “Saldırıları püskürttük ancak terör örgütlerinin ülkemizi, milletimizi amaç alan provokasyonları, dezenformasyon eforları devam ediyor. Suriye’deki iç savaşın tarafları evvel temiz sivilleri, Suriye’de yaşayan soydaşlarımızı, daha sonra sonlarımızı amaç aldı. Global güçler, Suriye’de adım adım birinci maksadı Türkiye’nin toprak bütünlüğü olan bir terör devleti kurdurmaya çalıştılar. Kabul etmedik, boyun eğmedik ve eğmeyeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

– “Üzücü anıların bir benzerini yaşamayacağız”

Türkiye’nin vizyon projesi TOGG’un üretim evresine geçmesini birfazlaca açıdan değerli bulduklarını anlatan Destici, şunları kaydetti:

“Ülkemizdeki her gelişme, her ilerleme, her yatırım, bize fakat memnunluk verir. Bugün TOGG’a karşı da benzerilerini gördüğümüz küçümsemelerle, aşağılık kompleksleriyle, müstemleke zihniyetiyle üretim toplumu olmamızı, dünyayla rekabet etmemizi istemeyenlerin, diğer ülkelerin, içerideki işbirlikçilerinin uğraşlarıyla fazlaca sayıda gelişme atılımımız akamete uğradı. İnşallah bu kere birebir üzücü anıların bir benzerini yaşamayacağız.”

Destici, başörtüsü konusunda gelecek hafta Cumhur İttifakı’nın Anayasa değişikliği teklifinin Meclis’e geleceğini, CHP’nin bu bahiste ne yapacağını nazaranceklerini belirterek, “Bakalım ne yapacaklar? Kim samimi, kim takiyeci ortaya çıkacak. Kim sahiden inanç hürriyetinden, başörtüsüne özgürlükten yana, kim yasaktan yana, kim de başörtüsü düşmanları ile kol kola meydana çıkacak.” dedi.

Destici altılı masada yer alan parti başkanlarına de seslenerek, “CHP’nin yörüngesine girmiş ve kendilerini milliyetçi, muhafazakar, sağcı diye tanımlayan altılı masanın beşlisine… Neler olduğunun farkında değil misiniz? Milletimizin bunun farkında olmadığını mı sanıyorsunuz? Milletimizin sandıkta size gereken dersi vermeyeceğini mi sanıyorsunuz? olağan olarak verecek ve CHP ile PKK’nın siyasi şubesi HDP ile bir arada sizi de sandığa gömecektir.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylarının aşikâr olduğunu belirten Destici, konuşmasını şöyleki tamamladı:

“Ülkemizin Büyük Birlik Partisi’nin katkısına muhtaçlığı var. Ülkemizin Cumhur İttifakı’na muhtaçlığı var. Ülkemizin sizlere gereksinimi var. Bu da lakin sizin desteklerinizle mümkün olabilir. Tarafımızı sizin istikametinize, sizin değerlerinize, sizin inançlarınıza göre belirledik. Adayımız da tarafımız da muhakkaktır. Cumhurbaşkanı adayımız, Cumhurbaşkanımızdır.”
 
Üst