Davutoğlu’ndan bürokratlara tehditvari kelamlar: Çetele elimizde, cezalandırılacağız

CesHef

Active member
Davutoğlu’ndan bürokratlara tehditvari kelamlar: Çetele elimizde, cezalandırılacağız Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Habertürk’te yayınlanan Teke Tek programına konuk oldu.

Konuşmasında, “Hangi takımların ne kadar liyakatlı olduğu, hangi takımların yolsuzluğa bulaştığı, hangi bürokratların da hesap vermesi gerektiği çetelesi elimizde” diyen Davutoğlu, şu tabirleri kullandı:

“Pazar seçim oldu, Pazartesi o koltukta ben otursam hangi takımların ne kadar liyakatlı olduğu, hangi takımların yolsuzluğa bulaştığı, hangi bürokratların da hesap vermesi gerektiği çetelesi elimizdedir. Kimse bu mevzuda sıfırdan bir şeye başlıyoruz kanaatine sahip olmasın. O fotoğraf elimizde. Buradan bürokratlara sesleniyorum; işini yapanları da biliyoruz, yolsuzluklara bulananları da. Yahut endişesinden yanlış iş yapmayıp birebir vakitte olumlu iş yapmayanları da biliyoruz. Vazifeyi ihmal haricinde yasanın dışına çıkmış olanlar muhakkak cezalandırılacak. Liyakatli olanlar, talimatlara karşın gerçek iş yapanlar yerinde kalacak. Bizim şu anda en çok itina göstermemiz olan şey, insan kaynağımız. Kimseyi kaybetmeyeceğiz, herkesi koruyacağız. Devlette süreklilik sağlanır, kaosa yol açılmaz. Yanlışsız olan işler yapılır. Gücü kullanırken ortak aklı harekete geçiririz, her insanın fikrini alırız. O takımların hepsinin karnesi elimizde.”

Davutoğlu’nun bu kelamları reaksiyon çekerken, bir müddetdir konuşulan, “bürokratların tek tek fişlendiği” tarafındaki savları bir daha gündeme getirdi. Daha evvel CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bürokratlara yönelik benzeri açıklamalar yapmıştı.
 
Üst