Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlere seslendi: Toplumsal medyanın size gerçeklerden kopuk uydurma bir kozmosa hapsetmesine müsaade vermeyin

Sefer

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından satır başlıkları;

Öğretmenlerimizle birlikte ülkemizin dört bir yanındaki eğitim neferlerimize teşekkür ediyorum Terör örgütleri tarafınca hayattan koparılan şehit öğretmenlerimizi rahmet ile anıyorum.

Aybüke Yalçın üzere genç yaşta terör örgütleri tarafınca bizden koparılan öğretmenlerimizi anıyoruz.

20 yıl evvel ülkemizi üzerinde yükselteceğimiz dört sütunun birincisini eğitim olarak belirtmiştik.

Ders kitaplarını fiyatsız biçimde dağıtarak velilerimizi kırtasiye kırtasiye dolaşmaktan kurtardık. Artık yardımcı kitapları da öğrencilerimize fiyatsız olarak sunuyoruz.

Kız çocuklarımızın okullaşması için özel uğraş gösterdik. Yüzde 30 olan okullaşma oranı yüzde 90’a ulaştı.

Ağustos ayından bu yana binden çok köy ömür merkezimizi hayata geçirdik.

Türkçe seferberliği ile öğrencilerimizin tamamının, hoş lisanımızı nitelikli bir biçimde kullanabilmelerini hedefliyoruz.

Teknofest neslinin en donanımlı açıdan yetişmesini beka sorunu olarak görüyoruz.

Geleceğimizi kendi devletine, kendi halkına, kendi tarihine kinle, nefretle bakan değil tarihinden gurur duyan gençlere emanet etmek istiyoruz.

İnşallah Teknofest neslini en âlâ biçimde yetiştireceğimize inanıyorum.

Sevgili gençler, hoş ülkemizin umudu, yarını sizlersiniz.

Türkiye artık gençlerini tehdit olarak goren eski Türkiye değil. Toplumsal medyanın size gerçeklerden kopuk geçersiz bir kainata hapsetmesine müsaade vermeyin. Ulu tarihinizle, zaferlerinizle, külçeşidinizle gurur duyun.

Ayrıntılar geliyor..