Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çocuklar kaygının pençesinde değil, huzurla uyumalıdır

CesHef

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çocuklar kaygının pençesinde değil, huzurla uyumalıdır Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile bir arada 23 Nisan TRT Çocuk Şenliği için Başakşehir Millet Bahçesi’ne geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Evlatlarımızın gözlerinden öpüyorum. Milletlerarası düzeyde denenmeye başlandığı 1973 yılından beri dünyanın öteki ülkelerinden 30 bin çocuğu ağırladığımız bu şenliğe güzel geldiniz. Konuk çocukları ağırlama programlarına önümüzdeki yıldan itibaren tekrar başlayacağız. Yakınımızdaki gelişmeleri görür görmez oradaki çocuklar için fazlaca üzülüyorum. On binlerce çocuğun dünyanın dört bir yanında kaybolduğu trajediler devam ediyor. bu biçimde devirlerde çocukların yüreklerindeki saf sevgiye, sevincine, dokunuşuna her zamankinden daha epey muhtaçlığımız olduğunu düşünüyorum.

Ülkemize sığınan herkesi ancak bilhassa de çocukları koruyup kollamamızın niçini de budur. Merhum bir sanatkarımız “Yakarsa dünyayı garipler yakar” diyor ya aslında bu kelamın zıddından doğrusunu “Dünyayı güzelleştirirse çocuklar güzelleştirir” demek gerekiyor.

“DÜNYAYI ÇOCUKLARA VERELİM”

Dünyayı çocuklara verdiğimiz gün her şeyin daha sevecen olacağını goreceğiz. Sizler ömrün farklı alanlarında kelam, yetki sahibi olduğunuzda sakın ola vakte yenik düşmeyin, sakın ola kirlenmeyin. Ailenize, okulunuza sıkı sıkıya sahip çıkın. Teknolojiyi kullanın lakin asla onun esiri olmayın. En güzel öğretici hayattır, hayatla temaslarınızı asla koparmayın. Salgın periyodunda aylarca dışarı çıkamadığınızı biliyorum.

Sizler için 2071 vizyonunu tasarlıyoruz. İnşallah sizlerde sizden daha sonraki jenerasyonlara mirası daha da zenginleştirerek aktaracaksınız. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramınızı tebrik ediyorum.

Pençe harekatında şehit olan kardeşlerime Allah’tan rahmet diliyorum.