CHP’den İmamoğlu’nu üzecek açıklama! 6’lı masada yer yerinden oynayacak

CesHef

Global Mod
Global Mod
CHP’den İmamoğlu’nu üzecek açıklama! 6’lı masada yer yerinden oynayacak İBB Lideri Ekrem İmamoğlu hakkında verilen mahkeme sonucu daha sonrası YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener soluğu İmamoğlu’nun yanında alarak ‘İşte bizim Cumhurbaşkanı adayımız’ iletisini verdi. Almanya’da bulunan Kılıçdaroğlu’nu saf dışı bırakmaya yönelik olarak görülen bu atılımın akabinde CHP içerisinden beklenen birinci atak geldi. CHP Genel Lider Yardımcısı Ali Öztunç, Saraçhane’de katıldığı canlı yayında, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayına ait açıklamada bulundu.

“CHP’NİN ADAYI KILIÇDAROĞLU’DUR”

İmamoğlu’nun 6’lı masa başkanlarını Saraçhane’ye davet etmesinin akabinde düzenlenen mitingde yapılan açıklamalar ile CHP ve 6’lı masanın içerisine sirayet etmiş olan adaylık yarışı ayyuka çıktı.

CHP’li Öztunç’un yaptığı açıklama ise gündeme oturdu. Öztunç, “Bizim Cumhuriyet Halk Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı net belirli: Kemal Kılıçaroğlu’dur. Öteki bir açıklaması yok bu işin. Altılı Masa neye karar verir, kime karar verir bilemeyiz. Ancak biz Altılı Masa’ya adayımız olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu götüreceğiz” sözlerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU DA ABA ALTINDAN SOPAYI GÖSTERDİ

CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayında İmamoğlu’nun aldığı cezaya ait değerlendirmelerde bulunurken İmamoğlu’nun bakılırsavine devam etmesi gerektiğini belirtti.

İmamoğlu’nun adaylığı veto eder nitelikte kelamlar sarf eden Kılıçdaroğlu, “Bu olay 6 önderin daha sıkı omuz omuza yürümesi için ivme kazandırdı. Ekrem Beyefendi, büyükşehir belediye lideri olarak İstanbul’a hizmet etmeye devam ediyor. Ardında kuvvetli irade var, CHP var, ben dün İmamoğlu’na ‘Sakın üzülme’ dedim, senin sorumluğun var, 16 milyon seni dirençle, kararlılıkla görmek istiyor’ dedim.” formunda konuştu.