Cemil Çiçek’e zehir zemberek yanıt

CesHef

Global Mod
Global Mod
Cemil Çiçek’e zehir zemberek yanıt Karahasanoğlu’nun bugünkü köşe yazısı şöyleki;

Cemil Çiçek abi, DW Türkçe’ye konuşmuş..

“Savcılar gereğini yapmalı” demiş..

Ne için dediğini iddia ediyorsunuz dur.

Mafya babasının kelamları için diyor, bunu..

Olay ne?

Mafya babasına eyvallah edilmemiş.

Önü tıkanmış. O da, “siz biliyor musunuz, Roma’yı da ben yaktım” modunda bir şeyler söylemiş..

Bu ülkede senelerca bakanlık yapmış. TBMM Başkanlığı yapmış… Hatta tahminen en değerlisi, Adalet Bakanlığı koltuğuna oturmuş Cemil Çicek..

Bugüne kadar oturduğu koltukları unutmuş olmalı ki..

Mafya babasının argümanlarının, Cemil abinin misyon yaptığı devirleri de içerdiğini tahminen de tam anlaşamamış olmalı ki..

“BİNDE BİR” DEDİĞİN OLAY SENİN PERİYODUNDA OLMUŞSA…

Şöyle diyor:

“Binde biri bile doğruysa felaket ve düşüncedir. Binde birken önünü alamazsanız, bu yüzde bir, daha sonra onda bir olur daha sonra bir bakarsınız ki bütün bedeni kaplamış. Türkiye bu hususta yeteri kadar geçmişte deneyim sahibi oldu. Gerekli ders çıkartılarak gereğinin yapılması lazım.”

“Binde bir”
, senin bakanlık koltuğunda oturduğunda şayet oldu ise, olmuş, fazlacatan bitmiştir Cemil abi..

O mafya babası da, “Biletim yandı” söylemiş olduğine göre..

Cemil abi bakanlık koltuğunda oturduğu senelerda görevini tam yapmamış olabilir fakat..

Bugün yapılıyor olmalı ki, “binde biri yanlışsız ise felaket” denilen argümanların sahibi, bağırıp çağırıyor, “mahvoldum, bittim” diyor..

Efendim, Cemil abi?

Ne buyurdunuz? Tam anlaşılmadı..

Milletvekili maaşı, üstüne bakanlık maaşı..

birebir vakitte nerede ise yarım asır..

Ağır mı kaçtı, sorum..

Yok yok. Ağır kaçmaz..

Sizin kaçıncı mızıkçılığınız bu..

Bir gün Bülent Arınç. Bir gün siz..

TEK BİR AÇIKLAMA DUYMADIM

DW Türkçe yetmiyor, bir de Ahmet Davutoğlu’nun gazetesindeki Ahmet Taşgetiren’e telefon açıp, saydırıyorsunuz..

“Ortalıkta siyasetçilerin araçlarına çantalar dolusu para konulduğu savları var. Bu tez kabahat örgütü önderi olarak tanıtılan birisine ilişkin. Bunu görmezden gelebilir misiniz?”

Ben şahsen, CHP’li Mansur Yavaş’a yönelik olarak, CHP’de milletvekilliği yapmış Sinan Ayugün’ün, “Benden imar rantı olarak 25 milyon rüşvet istediler”’ lafına yönelik tek açıklama duymadım..

Ancak ne hikmetse..

Mafya babası, hakkında soruşturmalar açılmasına kızıp, AK Partili isimlere saydırmaya başlayınca..

Cemil abimiz çabucak sahneye çıkıp, “Bunu görmezden gelebilir misiniz” diyor..

Görmeyelim Cemil abi..

O tezlerin sahibinin tüm söylemiş olduklerini inceleyelim..

Lakin şurdan başlayalım..

ÇOCUĞUNUZ YAŞINDAKİLERİN SÖYLEDİKLERİNİ HİÇ DUYMADIYSANIZ…

“Binde biri yanlışsız ise”
diye kelamlarına göndermede bulunduğunuz kişi, nerede ise çocuğunuz yaşta..

Siz onun bildiklerini.

Bu ülkede 37 yıldır belediye başkanlığı, milletvekilliği, bakanlık yaptığınız biçimde hiç duymadı iseniz.

Bilmiyor iseniz..

Yahut duyduğunuz, bildiğiniz biçimde gereğini yapmamış iseniz.

Evvel sizden başlayalım, hesap sormaya..

Siz bilmiyorsunuz, ancak çocuğunuz yaşta çete önderi biliyor.

Siz değil, o kişi bu ülkede güya bakanlık yapmış üzere..

Onun kelamı üzerinden açıklamalar yapıyorsunuz..

Aslında mevzuya girdikçe, epeyce daha vahim istikametlerini de görüyoruz, hususun..

CEMİL ABİMİZ BAKANLIK KOLTUĞUNDA İKEN BAKIN NELER OLMUŞ

Sedat Peker’in “zamanaşımına uğramış olaylar”dan başlayarak sav ettiği senelera bir dönelim..

Onlarca olayda, Cemil abinin oturduğu resmi koltukları sorgularız fakat.

Bir somut örnekle yetineyim.. Anavatan ile Gerçek Yol Partisi içindeki 1996 yılı başında kurulmuş koalisyon hükümeti periyodunda, Cemil abimiz bakanlık koltuğunda oturuyor..

O tarih, tam da “binde biri hakikat ise” diye Cemil abinin sarf ettiği cümlenin en vahim kısımlarından birisine denk geliyor..

“Savcılar gereğini yapmalı” dediği Cemil ağabeyimizin işaret ettiği Sedat Peker’in açıklamaları üzerine.. Kardeş Peker’in savcılıkta verdiği sözde bakın neler yazılı:

“Sedat Peker beni 1996 yılı mart ya da nisan ayında aradı. Ankara Sheraton Otel’e gelmemi istedi. .. Orada Korkut Eken ile kendisinin bulunduğu ortamda Kıbrıs’a Korkut Eken ile birlikte gitmem gerektiğini polis ve askerlerimizi şehit eden terörist bireylerin bulunduğunu ve bu bireylerin öldürülmesi gerektiğini söylemiş olduler.”

daha sonrasını aktarmama gerek yok.

Kutlu Adalı’nın öldürülmesine giden olaylar silsilesi..

Bu ülkede Cemil abimiz bakanlık koltuğunda otururken, bakın neler olmuş?

Bir gazetecinin öldürülmesi için, Türkiye’de devlette bakılırsavli birileri.

Mafyadan birileri ile Ankara Sheraton otelinde buluşup, Kıbrıs’a gitmişler..

Cemil abimiz ve başka bakanlar şurası üyeleri de uyumuşlar..

CEMİL ABİ İSTEKLİ OLDUĞUNA NAZARAN SAVCILAR ARAŞTIRMALI

Artık Cemil abi, DW Türkçe’ye konuşup, diyor ki: “Savcılar araştırmalı.”

Bence de Cemil abi istekli olduğuna göre.

Savcılar araştırmalı.

Bakalım altından neler çıkacak, nazaranlim..

Hani sav edilen olayları, tek tek buraya sıralasak..

“Bunları savcılar soruştursun” desek..

Kim bilir tahminen de..

Cemil abinin nazaranvi ihmalden alacağı ceza..

senelerca cezaevinde kalmasını gerektirebilir..

Söyleyeceğim şu:

Kimse, şunun bunun dolmuşuna gelmemeli..

Hıyar gösteren birisi çıktığında..

“Ben de tuzluk var” diye koşmamalı..

Bir açıklama yapacaksanız..

Evvel oturduğunuz koltuklardaki deneyiminizi konuşturarak, olaylara kendi yorumlarınızı yaparak izahat getirirsiniz.

“Şu şöyleki olmuş olabilir. Lakin biz şunu da önledik” dersiniz..

“Şu isnatlar incelenecek kıymette ancak, şu şu savlar, aslında tam da bu karanlık işlere artık prim verilmediğinin kanıtı” dersiniz..

“Benim ülkemde darbe yapmış hainleri koruyup kollayan Almanya’nın bir medya organına, benim yapacağım bir açıklama yok” dersiniz..

“Daha dört yıl evvel “Beni Erdoğan’a ihanet eder olarak goremeyeceksiniz” diye kelam verenlerin, o günlerde başlarının gerisinde kimi tilkilikler yatıyor olmalı ki, tıpkı tarihlerde yayına soktukları gazetelerde kalem oynatanlar üzerinden, benim bu ülkenin problemleri hakkında söyleyecek bir kelamım yok” dersiniz..

daha sonra Cemil ağabeye kulak veririz, “ Yarım asrın deneyimi, ne diyor acaba” diye..

Kusura bakma Cemil abi.. Kelamların boş..

Davetlerin bomboş!

Yeniakit