Bir masa ayarlamak için adım adım talimatlar

Sefer

Global Mod
Global Mod

Özellikle özenle katlanmış peçeteler, özel tatillerde kendine özgü bir hava katıyor. Sizlere farklı katlama figürlerini açıklıyoruz.

Bir bakışta en önemli şeyler

Özellikle özenle katlanmış peçeteler, özel tatillerde kendine özgü bir hava katıyor. Fotoğraflı anlatımlarda sizlere adım adım anlattığımız farklı katlama figürleri bulunmaktadır.

Peçeteyi muma katlayın

Peçeteleri botlara katlayın

Peçeteler de dahil olmak üzere Noel motifleri Advent döneminde özellikle talep görüyor.

Peçeteleri vantilatöre katlayın

Peçeteleri bir silindire katlayın

Peçeteyi bir çiçeğe katlayın

Bir gülü veya lotus çiçeğini katlamak sizin için çok karmaşık veya zaman alıyorsa, şu basit alternatifi de tercih edebilirsiniz:

Masa dekorasyonunuz için doğru peçete stili

Peçete stili seçerken her zaman genel resmi göz önünde bulundurmalısınız. Klasik beyaz bir düğün için beyaz keten peçeteler bugün hala rakipsiz derecede zariftir. Desenli tabak takımınız varsa ve neşeli bir arkadaş grubunu eğlendiriyorsanız, modaya uygun desen karışımını denemeye cesaret edebilirsiniz.

Uç: Düz renkli sofra takımlarıyla bağlantılı olarak daha fazla özgürlüğe izin verilmektedir. Ancak şunu asla unutmayın: Çoğu durumda, düz renkli peçetelerden yapılmış katlanmış bir figür en etkileyici görünür. Katlama işlemi ne kadar karmaşık olursa, düz renkli bir peçeteyi tercih etme olasılığınız da o kadar artar.

Ucuz kumaş peçetelerin katlanması kolaydır

Tabii ki, ister keten ister pamuktan yapılmış olsun, kumaş peçete özellikle zarif bir izlenim bırakıyor. İstediğiniz katlama şekline göre daha kalın veya daha ince bir kumaş kalitesi tercih etmelisiniz. Daha kalın peçetelerle basit bir kat oldukça gür görünüyor. Ayrıntılı bir katlama, daha ince bir peçeteyle daha iyi çalışır.

Keten peçeteler harika görünmelerine rağmen pamuklu peçetelere göre daha pahalı ve daha serttirler. Şekil vermesi daha kolay ve aynı zamanda daha ucuz olan pamuklu peçetenin mükemmel katlama malzemesi olduğu kanıtlanmıştır.