Bepanthol Baby’den uygunluğa ninniler

Batu19

New member
Pişik önleyici merhemiyle bebeklerin iyiliğini ve uyku kalitesini artırmayı hedefleyen Bepanthol Baby, “İyiliğe Ninniler” ismini taşıyan yeni projesiyle bebekler ve ebeveynlerin ömrüne birbirinden hoş ninnilerle dokunuyor. Proje kapsamında hazırlanan ve 12 ninniden oluşan özel albümde ninnileri ünlü sanatçı Sertab Erener seslendiriyor; Erener’e ayrıyeten Bepanthol Baby’nin marka elçileri olan Hikaye Karayelve Can Bonomoçifti de eşlik ediyor. Dijital dinleme gelirleri AÇEV’in Anne ve Baba Takviye Programları’na bağışlanacak olan projenin lansmanı, Çırağan Palace Kempinski’de Bayer Tüketici Sıhhati Türkiye Pazarlama Direktörü Pınar Saltat’ın konut sahipliğinde Sertab Erener, Hikaye Karayel, Can Bonomo ve AÇEV Genel Müdürü Senem Başyurt’un katıldığı özel bir aktiflikle gerçekleştirildi.

Bepanthol Baby projesi için özel olarak hazırlanan ninni albümünde yer alan 12 ninninin tamamı Sertab Erener tarafınca seslendirilirken “Benim Annem Hoş Annem” ninnisinde Hikaye Karayel, “Fış Fış Kayıkçı”da ise Can Bonomo ünlü sanatçı ile düet yaptı; oyunculuğuyla beğeni toplayan Hikaye Karayel bu biçimdece birinci defa sesiyle kamuoyunun karşısına çıkmış oldu. Albümde yer alan birtakım ninnilerin kelamlarında empati, eşitlik, kapsayıcılık üzere pahaları güçlendirmek için küçük değişiklikler yapılırken ninnilerin tamamı melodilerine sadık kalınarak bir daha yorumlandı. Tüm dijital platformlardan ebeveynlerin erişimine sunulan albümün YouTube, Spotify üzere dijital platformlardan elde edilecek dinleme gelirleri ise AÇEV için dayanağa dönüşecek.

Bayer Tüketici Sıhhati Türkiye Pazarlama Direktörü Pınar Saltat“Bebeklerin uyku kalitesine, gündelik hayattaki huzuruna, ötürüsıyla gelişmenine katkı sağlayan eserlerimizle bebeklerin ve ebeveynlerinin ömrü için yarattığımız değeribir adım ileri taşımak istedik. Bebeklerin uykusunu düşündüğümüzde akla gelen ilk şeylerden biri normal olarak ninniler… Ebeveynler de bebeklerinin uyku ritüellerinde sık sık ninnilere başvuruyor, ninnilerin sakinleştirici tesirinden faydalanıyor. şimdi tüm ebeveynlerin dijital platformlarda bir ‘ninni çalma listesi’ var. Bizde ninnileri bir daha seslendirmek ve ebeveynlerimize bebeklerine dinletebilecekleri güzel eserler bırakmak istedik. Ne keyifli ki Sertab Erener’in yanı sıra marka elçilerimiz Can Bonomo ve Hikaye Karayel de bize katıldı. Dahası bu uğraşımızı bir vakıfa yarar yaratacak bir sistem ile buluşturduk. AÇEV iş birliğimiz yardımıyla ninniler hem bebekleri birebir vakitte güzelliği büyütecek. İnanıyorum ki Bepanthol Baby ile Güzelliğe Ninniler hem bebeklerin birebir vakitte ebeveynlerin ömrüne dokunacak.” dedi.

Sertab Erener projeyi şu sözlerle kıymetlendirdi:“Ninniler kültürel gelişim ve müzikal miras açısından epeyce bedelli eserler. Yazı bulunmadan evvel dahi bebekler ninniler eşliğinde uyuyordu. Bu vakitsiz yapıtları bir daha yorumlayarak bebeklerin bu ninnileri benim sesimden dinleyeceği bir çalışma yapmak dünyada bırakmak istediğim izle de hakikat orantılı. Ayrıyeten değişen dünyanın gerçeklerine de uygun olarak düzenlenmeleri fikrini birinci başından itibaren hayli sevdim. Bu projenin bir kesimi olmak, ebeveynlerin ve bebeklerin ömründe her manada güzelliğe odaklanan bu biçimde bir çalışmaya katkı sağlamak beni epey memnun ediyor. Ninnilerin keyifle dinleneceğini umuyorum.”

Can Bonomo projeye ilişkin“Oğlumuz doğduğundan beri uykunun hem onun hem kendimiz için ne kadar kıymetli olduğunu bir daha anladık. Ninniler de hayatımızın bir modülü oldu. ötürüsıyla bu biçimde bir projenin yaratacağı faydayı her şeydilk evvel bir baba olarak önbakılırsabiliyorum. Bu ninniler yardımıyla çocuklara kendim de inandığım eşitlik, yardımlaşma üzere pahalarla dolu bir dünyayı aktarıyor olmak benim için epey memnunluk verici. Sertab Erener üzere kıymetli bir sanatçı ile bu manalı projede bir ortaya gelmekten ve “Fış Fış Kayıkçı” da düet yapmaktan memnunluk duydum.” dedi.

Hikaye Karayel ise “Bebeklerin yabancısı oldukları dünyayı ve hayatı tanımasına da yardımcı olan, onlara inançta hissettiren ninniler, bizim de Roman ile uyku rutinimizin vazgeçilmezi. Bunun yanı sıra ninnilerin AÇEV için yarara dönüşecek olması da projeye farklı bir mana kazandırıyor. Bir ninni dinlendiğinde tesir çemberinin katlanarak yayılması, farklı çocukların ömrüne uygunluk olarak dönmesi aslında bir ortaya gelerek nasıl bir fark yaratabileceğimizin fazlaca hoş bir örneği. ’’Benim Annem Hoş Annem” ninnisinde benim de sesimin olması bu açıdan benim için unutulmaz bir anı oldu” dedi.

AÇEV Genel Müdürü Senem Başyurt da proje kapsamında yapılan iş birliğinin çerçevesini şu sözlerle aktardı: “AÇEV olarak erken çocuklukta sağlanan dayanağın bireyin hayatında değerli fırsatlar yarattığını biliyoruz. beraberinde ebeveynleri de destekleyerek bilhassa babaların anne ile eşit sorumluluk üstlenmesini hedefliyoruz.Bugün burada olmamızı sağlayan “Bepanthol Baby ile Güzelliğe Ninniler” projesi de bizi bu maksadımıza yaklaştıracak epeyce hoş bir proje. Ebeveynler hem bebeklerini toplumsal cinsiyete hassas masallarla büyütme fırsatı bulacak tıpkı vakitte dinledikleri her ninni yardımıyla öbür anne babaların eğitim almasına katkıda bulunacak. Binlerce yıldır çocukların hayal gücünü zenginleştiren, onları sevgi ve inanç ortasında hissettirerek uyutan ninniler, artık eşitlikçi bir lisanla bir daha yorumlanırken öbür çocukların da hayata eşit bir biçimde başlamasına katkı sağlayacak. Bugüne kadar eğitimleriyle 1 milyondan fazla bireye ulaşan bir kurum olarak, Yeterliliğe Ninniler” projesi yardımıyla epeyce daha fazla ebeveyne ulaşacağımıza ve vereceğimiz eğitimlerle çocukların ömürlerine kıymetli bir dokunuşta bulunacağımıza inanıyoruz” dedi.

Ninniler Link: https://youtube.com/playlist?list=PLI1spa83RBwCCGiXahKT4Bzj-VpVu22Rs

Lansman Görüntü Link: https://we.tl/t-4T8vvFFdjt

Kaynak
Hibya Haber Ajansı