Bakan Selçuk ‘Projeyi başlatıyoruz’ diyerek duyurdu: 11 vilayette ‘Mobil Okul’ eğitimi

Sefer

Global Mod
Global Mod
Ulusal Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya nazaran; Kovid-19 salgını niçiniyle oluşan toplumsal ve duygusal kayıpları gidermek için başlatılan ‘Telafide Ben de Varım’ aktiflikleri kapsamlı bir programla devam ettiği açıklandı.

Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan öğrencilerle bir arada tarım alanlarında çalışmak için yaz aylarında göç eden mevsimlik personellerin çocukları için de başka bir çalışma başlatıldı.

Bu kapsamda Adana, Ankara, Çanakkale, Diyarbakır, Manisa, Mersin, Ordu, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak ve Hatay’da ‘Telafide Ben de Varım’ programı için ‘Mobil Okullar’ oluşturuldu.

DHA

BAKAN SELÇUK, ‘MOBİL OKUL’A KONUK OLDU

Bakan Ziya Selçuk, Ankara’nın Kahramankazan ilçesi Çimşit Mahallesi’ndeki ‘Mobil Okul’a konuk oldu. İlçe merkezine 10 kilometre uzaklıktaki çadır bölgesinde kalan ailelerin her kademedeki 62 çocuğunun yürüttüğü telafi faaliyetlerine eşlik eden Bakan Selçuk, okuma yazma, zeka oyunları, okul öncesi aktiflik, müzik, açık hava oyunları ve masal sınıflarını ziyaret etti.

DHA

Tüm çocukların eğitim muhtaçlıklarını karşılamanın kendi sorumlulukları olduğunu vurgulayan Bakan Selçuk, projeye ait şunları kaydetti:

DHA

Bu projede istekli öğretmenlerimiz bakılırsav alıyor

“Mevsimlik tarım çalışanlarımızın çocukları için neler yapabiliriz, sorusu aslında uzun yıllardır üzerinde çalıştığımız bir mevzuydu. Bu sene salgınla ortaya çıkan durumu dikkate alarak, ‘fırsat adaletini nasıl ilerletebiliriz’ diye düşündük. Tarım emekçilerinin yaz aylarındaki hareketliliği niçiniyle çocuklarımızın eğitime erişiminde sorun yaşanmaması için tarım personellerinin ağır bulunduğu 11 vilayetimizde ‘Mobil Okul’ projesini başlatıyoruz. Bu projede istekli öğretmenlerimiz misyon alıyor.

Meslektaşlarımız öğrencilerimizin gereksinimlerini belirleyerek gereken içeriği hazırlıyor. Toplumsal duygusal, fizikî, kültürel, sportif, akıl oyunları alanında, okuma yazmadan matematikteki temel kavramlara kadar her alanda eğitim faaliyetlerini sürdürüyorlar.”