Bakan Kurum: Gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz

CesHef

Active member
Bakan Kurum: Gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz Karabük’te AK Parti teşkilatını ziyaret eden Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Allah’ın müsaadesiyle milletimizin dayanaklarıyla Cumhurbaşkanımızı bir daha lider yapmak ve 2024 lokal seçimlerini de kapısını aralamak suretiyle bu çalışmalarımızı gece gündüz yapmaya devam edeceğiz” dedi.

AK Parti vilayet teşkilatını ziyaret eden Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 2023 yılında gerçekleştirilmesi planlanan seçimde Recep Tayyip Erdoğan’ı bir daha Cumhurbaşkanı seçmek için gece gündüz çalıştıklarını tabir etti.
Bakan Kurum, “Tabi biz hoş Karabük’ümüze, tüm kentlerimize, yeni eserler, yatırımlar kazandırırdık. Yapmaya da devam edeceğiz. Allah’ın müsaadesiyle milletimizin dayanaklarıyla Cumhurbaşkanımızı bir daha lider yapmak ve 2024 lokal seçimlerini de kapısını aralamak suretiyle bu çalışmalarımızı gece gündüz yapmaya devam edeceğiz. hiç bir vakit dedikodu ve iftiraların içerisinde olmadık. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde daima üreten tarafta olduk. Eser üreten tarafta olduk. hiç bir vakit terör örgütleriyle kol kola gezmedik. Her alanda onlarla çaba ettik. Gerek 15 Temmuz’da gerek FETÖ’nün hain darbe teşebbüsünde gerekse Doğu’da, Güneydoğu’da ülkemizin bütünlüğüne, vatanımızın bütünlüğüne, bayrağımıza kast edenlere karşı en sert karşılığı bir daha ulusal güvenlik güçlerimizce verdik. Vermeye devam edeceğiz. Milletimizin kimin ne yaptığını fazlaca hayli güzel biliyor. Terör örgütleriyle kol kola gezenlere gereken karşılığı sandıkta en uygun biçimde verecektir. Biz de Allah’ın müsaadesiyle sizlerin takviyeleriyle tüm gönüllere girmek suretiyle bir daha Cumhurbaşkanımızı 2023 yılında Cumhurbaşkanı seçmek suretiyle bu çalışmalarımızı kararlı biçimde sürdürmeye devam edeceğiz. İnşallah bu kıymetli bir surece girdik. Artık tüm gönüllere gireceğiz, tüm kapıları çalacağız. Vatandaşımızın gereksinimlerini gidereceğiz. Yaptıklarımızı yapacaklarımızı anlatacağız. İnşallah bu sayede 2023 kuvvetli Türkiyesini daima bir arada inşa edeceğiz” dedi.

“Kardemir 6 bin bireye istihdam sağlıyor, Karabük’ü daima önemsedik”

Karabük’ü hak ettiği yere taşımak ve marka bedelini artırmak için gece gündüz demeden çalıştıklarını söz eden Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kardemir’in kıymetine de dikkat çekti. Bakan Kurum, “Karabük’ümüzü tarihte olduğu üzere bugün de şehircilikte hak ettiği yere taşımak ve marka kıymetini artırmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Karabük’ümüzde de yatırımlarımıza sürat kesmeden devam ediyoruz. Biliyoruz ki Karabük tarihi Safranbolu konutlarıyla eşsiz doğasıyla, kültürüyle hem bölgemizin tıpkı vakitte ülkemizin en değerli vilayetlerinden bir tanesi. Keza Kardemir fabrikamız da endüstrimizin önde gelen 25. Büyük tesisiyle hem bu manada kritik bir üretim yapan, ülkemize katma paha sağlayan direkt 6 bin bireye istihdam sağlayan fabrikamızın olduğu kent. O yüzden biz her vakit Karabük’ü önemsedik. Karabük için yapılması gerekenleri tüm grubumuzla birlikte 7 gün 24 saat gece gündüz demeden yapmaya uğraş gösteriyoruz. Biliyoruz ki Karabüklü kardeşlerimiz bizim her vakit yanımızda bizleri en sıkıntı günümüzde dahil desteklediler. Allah hepsinden razı olsun. Biz de onların geleceği için çocuklarımız, gençlerimiz için yapılması gereken işleri bir an evvel yapmanın uğraşı içerisinde olduk” dedi.

“Kentsel dönüşüm projelerimize epey büyük kıymet veriyoruz”

Karabük’e son 19 yılda 11,5 milyar liralık yatırım yapıldığını söz eden Bakan Murat Kurum, bu sayının 3 milyar lirasını bakanlık olarak kendilerinin gerçekleştirdiklerini belirterek şöyleki devam etti:

“AK Parti iktidarı olarak; Karabük’ümüze son 19 yılda 11,5 milyar liralık yatırım yaptık. Bunun da yaklaşık 3 milyar lirasını Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak biz gerçekleştirdik. Bakanlık olarak; Karabük’ümüzde toplumsal konuttan kentsel dönüşüme, millet bahçelerinden altyapı ve üstyapı çalışmalarına kadar yüzlerce eserimizi vatandaşlarımıza armağan ettik, etmeye de devam ediyoruz. Tabi bu yatırımlarımız içinde kentsel dönüşüm projelerimize fazlaca büyük ehemmiyet veriyoruz. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarda, kentimizde riskli yapı olarak belirlediğimiz 1.025 bağımsız kısmın neredeyse tamamını, 1.023’ünü yıkarak dönüşümünü gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızı da çaresiz bırakmadık. 100 bin toplumsal konut projemiz kapsamında Merkez Belen Mahallemizde 1.144 konutumuzu tamamladık. 50 bin toplumsal konut projemiz kapsamında ise Karabük’e 314 konut kazandırıyoruz. Eflani ilçemizdeki 96 konutumuzu tamamlayarak hak sahibi kardeşlerimize teslim ettik. Yenice ilçemizde İsmetpaşa Mahallesinde 2. Etapta 218 konut ve 3 dükkânlı ticaret merkezimizin üretimine da devam ediyoruz. İnşallah 34 milyon liralık bu projemizi Mayıs ayında tamamlayarak, vatandaşlarımıza teslim edeceğiz.”

“600 bin metrekarelik yeni yeşil alanı Karabük’e kazandıracağız”

Türkiye’de 418 millet bahçesi yaptıklarını Karabük’e de yeni yeşil alanları kazandıracaklarını belirten Bakan Murat Kurum, “Cumhurbaşkanımızın deklare ettiğı Millet Bahçeleri projeleri var. Aslında 300 bin metrekareydi lakin son belediyede yapmış olduğumuz toplantıyla bir arada Çamlık Mahallesi’ni de düzenleyeceğiz. Yaklaşık 20 milyon liralık yatırımla orayı da millet bahçesi olarak kentimize kazandıracağız. Toplamda 600 bin metrekarelik yeni yeşil alanı kentimize Karabüklü hemşerilerimize kazandıracağız. Karabük Merkez’de kent meydanımız. Bir düzenleme yapıyor tarihi yapıları gün yüzüne çıkaracak vatandaşlarımızın muhtaçlıkları giderecek çalışmalar yapacağız. Tüm hakları bakanlığımız bünyesine alıyoruz. Bu alanın tamamını kente kazandırıyoruz. Bu çerçevede içine bir Selahattin Camii, bisiklet, yürüyüş yollarımızı Karabük’e kazandırıyoruz. İnşallah bu yıl içerisinde ihalesini yapmak 2023 yılında Karabük’e kazandırmak istiyoruz. Adliye binasına ait yeni adliye binasının imalini da en kısa vakitte onlarla birlikte yapacağız. Karabük için bugün fazlaca önemsediğimiz proje. Vatandaşlarımızın gereksinimlerini giderebilmek maksadıyla altyapıdan üstyapıya, içme suyundan atık suya kadar çalışmalar yaptık. Kardemir yapmış oldukları etraf yatırımlarının bilgisini aldık. 200 milyon dolarlık etraf yatırımını Karabük’e, Kardemir’e kazandırdık. Karabük’te havanın kirletilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Bir taraftan istihdama katkı sağlayacağız. Bir taraftan da yeşil kalkınma sürecinde yeşil sanayi diyebileceğimiz, son 16 yılda yaklaşık 200 milyon dolarlık bir etraf yatırımını daima bir arada gerçekleştirdik. Karabük’ün inşallah havasını, suyunu, etrafını de korumuş olacağız. Adımlarımızı kararlı biçimde atmaya devam edeceğiz. İstiyoruz ki Karabük marka bedeline kıymet katsın. Ovacık, Eflani, Eskipazar ve Yortan’da belediyelerimizin talepleri oldu. Vatandaşlarımızın muhtaçlıklarını giderecek gerek toplumsal konut gereksinimleri, yöresel eser pazarına yapacağımız takviyeler, endüstrinin ilçe dışına çıkartılması noktasında biroldukça dayanağı verdik. Karabük Belediyesi’ne yatırımlarını daha yeterli yapabilmesi ismine 50 milyon lira finans imkanını sağladık. Kamulaştırma ve 200 Evler’deki hibe takviyelerimiz oldu. İstiyoruz ki biz Karabük bugünden daha hoş ve yeşil olsun. Ankara’da, İstanbul’da, İzmir’de ne var ise birebiri olsun. Gençlerimiz çocuklarımız geleceğe umutla baksınlar” dedi.
 
Üst