Bakan Dönmez paylaştı: Kılıçdaroğlu’nun palavrası ortaya çıktı!

CesHef

Global Mod
Global Mod
Bakan Dönmez paylaştı: Kılıçdaroğlu’nun palavrası ortaya çıktı! Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı; akıllı sayaçların elektrik tüketim ve kesinti ayrıntılarını hafızasında koruma ettiğini, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyaret saatlerini de kapsayan saat: 18:18 ile 21:31 içinde güç kullanmasının olmadığı, saat: 21:31’den itibaren güç kullanmasına devam edildiği anlaşıldığını deklare etti.

DÖNMEZ’DEN KILIÇDAROĞLU’NA: İSPAT İSTEMİŞTİNIZ, İŞTE İSPATI”

Güç ve Olağan Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de; toplumsal paylaşım sitesi Twitter’daki resmi hesabından açıklamada bulundu ve “Sayın Kılıçdaroğlu; anlaşılan o ki elektrik sayaçlarının artık akıllı olduğu, abonenin tüketim ölçüsü ve kesinti ayrıntılarını tarih-saat olarak hafızasında saklamakta olduğunu bilmiyorsunuz. Çünkü bunları bilseydiniz o argümanlarda bulunamazdınız. İspat istemiştiniz, işte ispatı” sözlerini kullandı.

“KILIÇDAROĞLU, KAMUOYUNDAN ÖZÜR DİLEYECEK MİSİNİZ?”

Fatih Dönmez, şunları söylemiş oldu:

“Söz konusu abonenin sayacından alınan datalara bakılırsa; abonenin gücü 4 aydır kesik değildir. Geçmiş tarihlerde günlük elektrik tüketimi mevcut olduğu üzere ziyaret ettiğiniz 23 Nisan Cumartesi günü de elektrik tüketimi mevcuttur.”

“O gün yalnızca sizin ziyaret saatlerinizi de kapsayan 18:18 ile 21:31 saatleri içinde elektrik tüketimi yoktur. Ziyaretinizin akabinde 21:31’den itibaren elektrik kullanmasına devam edilmiştir.”

“O gün dağıtım şirketi rastgele bir kesme-açma süreci yapmadığına göre ziyaret saatlerinizde elektriği kim kesti, kim açtı? Gerçeğe muhalif argümanlarınızdan dolayı mahcup oldunuz mu? Kamuoyundan özür dileyecek misiniz?”

İŞTE O AÇIKLAMA

Güç ve Alışılmış Kaynaklar Bakanlığı; Kemal Kılıçdaroğlu’nun 23 Nisan Cumartesi günü Keçiören’de ziyaret ettiği ve borcundan dolayı elektrik gücünün 4 aydır kesik olduğunu argüman ettiği abonenin durumu hakkında açıklamada bulundu.

Açıklamada şöyleki denildi:

“Konu hakkında ilgili dağıtım şirketinin bugün (dün) yaptığı açıklamada kelam konusu abonenin 31 Mart 2022 tarihinde elektrik gücünün borçtan dolayı kesildiği, borcun ödenmesini takiben 5 Nisan 2022 tarihinde elektrik gücünün yeniden bağlandığı ve bu tarihten daha sonra abonenin rastgele bir niçinle elektrik gücü kesme sürecinin yapılmadığı, abonenin 5 Nisan’dan bu yana sıkıntısız ve kesintisiz bir biçimde elektriğinin kullanıma açık olduğu belirtilmiştir..”

“AKILLI SAYAÇLAR ELEKTRİK TÜKETİM VE KESİNTİ BİLGİLERİNİ HAFIZASINDA KORUMA ETMEKTE”

“Bilindiği üzere akıllı sayaçlar elektrik tüketim ve kesinti ayrıntılarını hafızasında koruma etmektedir. Kelam konusu sayaca ilişkin bilgiler Bakanlığımızın talebi üzerine ilgili dağıtım şirketi tarafınca tespit edilerek kayıt altına alınmış ve bakanlığımıza bildirilmiştir. Bu bilgilerden görüldüğü üzere sav edildiği üzere 4 aydır gücün kesik olmadığı, geçmiş tarihlerde güç kullanmasının mevcut olduğu üzere, 23 Nisan Cumartesi gününde de güç kullanmasının mevcut olduğu lakin ilgili dağıtım şirketinin rastgele bir kesme ve açma sürecinin bulunmamasına karşın ekte sunulan Güç Kesintisi kaydında görüldüğü üzere Sayın Kılıçdaroğlu’nun ziyaret saatlerini de kapsayan 18:18 ile 21:31 içinde güç kullanmasının olmadığı, 21:31’den itibaren güç kullanmasına devam edildiği anlaşılmıştır.”

“İşbu açıklamaya vatandaşlarımızın yanlışsız bilgilendirilmesi ismine gereksinim duyulmuştur. Kamuoyunun detaylarıne sunarız…”

KILIÇDAROĞLU’NUN “BAKAN EVVEL ‘EVİMİN ELEKTRİĞİ KESİK DEĞİLMİŞ’ ALGISINA GİRİŞTİ” ARGÜMANINDA BULUNDU

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu; Güç ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i maksat almış ve “Beşli çetenin bakanı evvel ‘evimin elektriği kesik değilmiş’ algısına girişti, daha sonra bu operasyon ortaya çıktı. Saraya çağrımdır! Karanlıktaki fakirlerin elektriğini ziyaretimle açacaksanız; Allah’a yemin olsun ki hepsini ziyaret ederim… Ödeyin fakirin faturalarını utanmazlar!” iddiasında bulunmuştu.

NELER YAŞANMIŞTI?

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘elektrik’ üzerinden giriştiği algı oyunu deşifre oldu. Kılıçdaroğlu, elektriğe gelen artırımları mazeret edip, 1030 TL fiyatındaki 3 aylık faturasını ödemediği için elektrikleri kesildi.

Kılıçdaroğlu’nun 73, eşi Selvi Kılıçdaroğlu’nun ise 70 yaşında olması niçiniyle bölgedeki bakılırsavli tedarik şirketince, aile şubat ve mart ayı faturalarını ödememesine karşın elektrikleri kesilmedi.

Nisan ayında gelen faturayı da ödemeyen Kılıçdaroğlu elektriğinin kesildiğini eşinden öğrendiğini toplumsal medya hesabı üzerinden duyurdu. Kendisinden öbür hiç kimsenin kelamda aksiyonuna katılmadığı Kılıçdaroğlu, elektriği kesilen konutunun önünde basın açıklaması yaptı.

Kılıçdaroğlu 3 ay boyunca ödemediği fatura ile ilgili olarak, “Ben elektrik parasını ödeyebilirim. Benim gelirim aslına bakarsanız ziyadesiyle yetiyor lakin sorun geliri olmayan ya da düşük gelirli ailelerin yaşadıkları dram, asıl sorun o” dedi.