Baba ile oğlunun tıpkı okulda YKS heyecanı: Beni geçmesinden korkuyorum

Sefer

Global Mod
Global Mod
ÖSYM tarafınca düzenlenen YKS’nin birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi bugün yapılıyor. Sabah saatlerinden itibaren adaylar imtihanlarına girecekleri okullarının önüne geldi. 17 yaşındaki Kamil Esat Yavuz, 47 yaşındaki babası Hüseyin Yavuz’la bir arada birebir okulda imtihana girdi.

“BABAMIN İMTİHANDA BENİ GEÇMESİ KORKUTUYOR”

Heyecanının okulun önüne gelince arttığını söyleyen Kamil Esat Yavuz,” Babamla gelmekte heyecanlandırdı. Babamın imtihanda beni geçmesi korkutuyor biraz beni. Ufak bir rekabette var ortamızda. Rize Milletlerarası Ticaret düşünüyorum. Memleketime gitmek istiyorum. İnşallah tutturacağım. Dershaneye gittim. Bana babam deneme getir dedi getirdim fakat o çözmedi” diye konuştu.

“ÇOK HOŞ BİR DUYGU”

Alüminyum doğrama işi ile uğraşan baba Hüseyin Yavuz ise “Çok hoş bir his yaşıyorum şuan. Oğlumla birlikte imtihana gireceğim. İlkokuldan daha sonra okulu bırakıp 14 yaşında iş ömrüne başladım. 25 sene çalıştıktan daha sonra kardeşimle birlikte kendi şirketimizde çalışıyoruz. Ortaokul ve liseyi dışardan bitirdim. Bu sene de oğlumla birlikte lise imtihanına giriyorum. Oğlumun amacına ulaşmasını istiyorum benim de kendimce hedeflerim var. Bende kazanmak istiyorum. Mimarlık yahut inşaat mühendisliği olur işimle alakalı kısımlar olabilir” diye konuştu.

Beykoz’da bulunan Şehit Ömer Halisdemir Mesleksel Ve Teknik Anadolu Lisesi’nde baba ve oğlu ter döktü.