Alternatif müziğin sevilen sesleri 80’lerin lisanlara dolanan müziklerini bir daha yorumladı

Batu19

New member
YeniVersiyon80’ler dünyanın dört bir yanından ve Türkiye’den Fatma Turgut, Canozan, Melis Yelman üzere alternatif sanatkarlardan oluşan yeni bir şekille geri dönüyor.

Deezer, devrinin en sevilen alternatif sanatkarları başta olmak üzere 80’lerin klasiklerini kendi usullerinde ele aldığı orijinal bir #Originals albümü olan YeniVersiyon80’leri duyurdu. Albüm ortasındaki tüm derlemeler, 3 ay boyunca sırf Deezer’da dinlenebilecek.

Dünyada daha evvel InVersions 80s ismi ile yayınlanan proje, alternatif ve bağımsız sanatkarın kendi özgün usullerinde bir daha yorumladığı hafızamızda yer eden müziklerle geri dönüyor. Bu sefer müzikseverler 80’lerin sevilen klasiklerini yeni ve yavuz bir stilde dinleyebilecek. ‘YeniVersiyon 80’ler’, Türkiye’den Fatma Turgut’un yorumladığı Sezen Aksu’nun sevilen müziği “Hata”, alternatif yerli sahnenin sevilen isimlerinden Can Ozan ve Melis Yelman’ın “Alla Beni Pulla Beni” uyarlamasını içerecek. Listede dünyadan da Like a Prayer, Wicked Game, Tainted Love üzere efsane olmuş müziklerin yeni yorumları yer alıyor.

“Alla Beni Pulla Beni” müziğine yeni yorum

Milky Chance, L’impeatrice ve Laura Mvula üzere Türkiye’de de ses getiren isimlerle InVersions 80s çalma listesinde bir ortaya gelen Müzisyen Canozan, memleketler arası alanda başarılı sanatkarlarla birebir listede buluşmuş olmaktan dolayı memnun olduğunu tabir etti. Ozan, “Bu fırsat için Deezer’a teşekkür ederim. Milky Chance’i epey severim ve dinlerim. Hatta Stolen Dance’i birinci duyduğumda bu şarkıyı keşke ben yapsaydım demiştim. Deezer ile yapacağımız bu müzik gündeme geldiğinde Melis Yelman ile meskende müzik yazıyorduk. Konusu açılınca Melis’e yıllardır “Alla Beni Pulla Beni” müziğini yorumlamak istediğimden, fakat telif problemleri niçiniyle yapamadığımdan bahsettim” dedi.

Deezer’ın geçen yıl yayınlanan birinci ‘InVersions’ derlemesi, indie darlings Arlo Parks (yakın vakitte BRIT Awards 2021’de En Güzel Çıkış Yapan Kişi olarak taçlandırıldı) ve Alfie Templeman (BBC Sound of 2021) ve Fontaines DC üzere daha esaslı alternatif sanatkarlar dahil olmak üzere 10 çığır açan isim içeriyordu. Kayıt, bugüne kadarki en başarılı #Originals projelerinden biri oldu ve 80’lere odaklanan bu yesyeni albümün yolunu açtı.

Sanatçı ilgilerinden sorumlu Deezer Lider vekili Nigel Harding, 80’ler müziğinde bu eşsiz 10 yılın seslerini kucaklayan yepisyeni bir jenerasyon hayran kitlesiyle, daha evvel hiç olmadığı üzere bir canlanma gördüğünü belirterek, “İşte bu yüzden günümüzün yükselen müzik yıldızlarını, onların en sevdikleri 80’ler marşlarına çağdaş bir yorum getirmeye davet etmek epey doğal geldi. Sonuçta hepsinin sesini birinci sefer duymuş üzere olduk. InVersions projemizde öne çıkan sanatkarlarımızdan kimilerinin akışlarında yüzde 200’ün üzerinde bir büyüme oldu. Bu yeni Originals albümünü de dünyanın her yerinden müzik hayranlarının hayli seveceğinden eminim” dedi.

YeniVersiyon80’leri, Deezer’da dinlemek için tıklayın. Daha fazlasını keşfetmek için www.deezer.com adresini ziyaret edin.

Deezer Hakkında :

Deezer, dünya çapında 73 milyon müzik modülünü aylık 16 milyon etkin kullanıcıya ulaştırıyor. Tüm dünyada 180’den çok ülkede bulunan Deezer, rastgele bir aygıttan dünyanın en büyük ve en çok çeşitliliğe sahip müzik kataloglarına erişim imkânı sunuyor. Deezer, beğendiğiniz eski müzikler ile yeni müzik tekliflerinin daima değişen bir akışta sunulduğu eşsiz bir özellik olan Flow’a sahip tek müzik yayın servisidir. Sezgisel, tescilli bir algoritmanın yanı sıra ve müziksever editörler tarafınca oluşturulan Flow listeleriniz, tüm müziklerinizi size özel taze keşiflerle art geriye dinleyebileceğiniz tek yerdir. Deezer, akıllı telefon, tablet, PC, dizüstü bilgisayar, mesken ses sistemi, kontaklı araç ya da akıllı TV üzere sevdiğiniz aygıtlarda kullanılabilir. 2007’den bu yana müzik yayın servisi veren Deezer’ın, merkezinin bulunduğu Paris’in yanı sıra Sao Paulo, Berlin, Londra, Miami, Dubai ve dünyanın dört bir yanında ofisleri bulunuyor. Deezer, iPhone, iPad, Android ve Windows aygıtlarından yahut deezer.com web adresinden fiyatsız olarak indirilebiliyor. Deezer ile ilgili en son haberleri Deezer.com/company/press adresinden alabilirsiniz.

Hibya Haber Ajansı