AK Parti’den istifa eden Rasim Arı’yla ilgili yeni iddia!

CesHef

Global Mod
Global Mod
AK Parti’den istifa eden Rasim Arı’yla ilgili yeni iddia! Geçtiğimiz yıl Nevşehir Belediye Başkanlığı’ndan, birkaç gün evvel de AK Parti’den istifa eden Rasim Arı hakkında dikkat çeken argümanlar ortaya atıldı.Nevşehir Belediye Lideri Mehmet Savran, Arı’nın bir bayanla bağı olduğunu ve ona yaptığı 10 bin TL’lik ödemelerin dekontlarını gördüğünü söylemiş oldu. Yasak aşkından dolayı reaksiyon çeken Arı’ya, genel merkezden “Edebinle istifa et” denildiği açıklandı.

İsmail Saymaz’a konuşan Savran, “bahsetmiş olduğu dört şahıstan ikisi yardım kolilerini kendi araçlarına aktarırken yakalandı. Disiplin cezası aldılar. Ben onları 112’de itfaiye davetlerine bakmaları için yönlendirdim. Orada da aksaklıklara niye oldukları için temizlikte bakılırsavlendirdim. İstifa ettiler. “Yardımcım” diye bahsetmiş olduğu kişi, lider olduğumda dedi ki “Üç ay yardımcılık yaparsam hak kaybına uğramam” dedi. “Hayhay” dedim. Artık uzman olarak imar müdürlüğünde çalışıyor. Kendisindilk evvelki liderin yolsuzluklarının üzerine gittiği için baskı gördüğü ve akına uğradığı savı da mesnetsiz. Zira ilgili evrak 2018’de, Rasim Beyefendi lider olmamışken açılmış. Müfettiş incelemeleri devam ediyor. Müdahil olmamız mümkün değil.” dedi.

“YASAK AŞKINA ÖDEME YAPIYORMUŞ”

“bu biçimde istifanın gerçek sebebi nedir?” sorusuna ise Savran, “Genel merkezimiz ve Cumhurbaşkanımızın bir tasarrufu. Bahsedilen sebepleri teğe bir görmedim. Bir bayana gönderildiği söylenen dekontları gördüm. Bir bayanla ilgisi varmış. Bayan, bunu tehdit etmiş. Bu da açık etmesin diye ona ödeme yapmış. Onunla ilgili bir dekont gördüm toplumsal medyada. Sanırım, 10 bin TL. Ancak daha büyük ölçüler olduğu söyleniyor. Ben görmedim ve bilmiyorum. Bir de bayanla ses kaydı yayınlandı. Bakın, ben beyin cerrahıyım. Rasim Beyefendi istifa ettikten daha sonra da siyasi çalkantıyı en aza indirecek isim olarak görüldüğüm için teklif edildim. nazaranvden kaçmadım. Rasim Bey’i yerinden etmek üzere bir halim olmaz. Kaldı ki onun belediye meclis üyesi olarak seçildim. Çok usta bir oyuncu, fazlaca usta bir yalancı. Bunları söylemek zorundayım. Beni bile kandırdı. Lider olduktan daha sonra gördüklerim, bu süreçte yaptıkları… Onun 21 ayda yaptığının kat kat fazlasını yaptım. Şu bildirisi vermeye çalıştım; Bu değişiklik kentimize ziyan vermedi, hizmeti aksatmadı.” kelamlarıyla karşılık verdi.

“EDEBİNLE İSTİFA ET’ DEDİLER”

Savran’ın açıklamalarının devamı şöyle: “AK Parti de iki vekilimiz de ona yönelik hiç bir açıklamada bulunmadı. Kendisi toplumsal medyada, toplantılarda beni ve Mustafa Açıkgöz vekilimizi maksat alıyor. Şöyle bir algıyı oluşturmaya çalıştı: Kent siyaseti beni bitirdi, üste şikayet etti, hiç kabahatim yok. Yanlış. Şahsen Genel Merkez’den çağrıldı, “Edebinle istifa et” dediler. O temelsiz savlarla insanları suçlayarak, kendini haklı çıkarmaya çalışıyor. Çok yanlış yolda.