AK Parti’den CHP’li Özgür Özel’e sert reaksiyon: Hiç kimse Cumhurbaşkanımızı tehdit edemez!

CesHef

Active member
AK Parti’den CHP’li Özgür Özel’e sert reaksiyon: Hiç kimse Cumhurbaşkanımızı tehdit edemez! AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter adresinden şu paylaşımları yaptı:

“Hiç kimse Cumhurbaşkanımızı tehdit edemez. Demokratik meşruiyete sahip cumhurbaşkanını tehdit etmek, Türkiye’yi ve ulusal iradeyi tehdit etmektir. Ulusal iradeyi tehdit eden Yassıada zihniyeti ebediyen mahkum olmuştur.

Buldukları her fırsatta ulusal iradeyi tehdit edenlerin bu ülkeye ödettiği bedeli düşman yapamazdı. Millet düşmanlığı ve Türkiye düşmanlığı bu Yassıada zihniyetinin alfabesidir. Bu zihniyet, milletin demokrasi kararnamesiyle yürürlükten kaldırılmıştır.

Millet iradesini tehdit etmeye kalkanlara nasıl yanıt verdiğimiz nettir. Bunlarla siyasi çabayı sürdürmek tarihi bir bakılırsavdir. Cumhurbaşkanımızı tehdit etmeye kalkanlarla, millet egemenliğini savunarak çaba etmeye devam edeceğiz”

OSMAN KAVALA KARARI daha sonraSI CHP’Lİ VEKİLLER NEFRET KUSTU

Gezi Parkı davasında yargılanan Osman Kavala, 4,5 yıllık ortadan daha sonra ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezasına çarptırıldı.

Osman Kavala hakkında verilen sonucun akabinde HDP ve CHP’li milletvekilleri adliye önünde açıklama yaptı.

ÖZGÜR ÖZEL’DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEHDİT

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı gaye alan tabirler kullandı.

Özgür Özel, “Kavala özgürdür. Tarih önünde Recep Tayyip Erdoğan mahkum olacaktır, hesap verecektir. Ant olsun, ant olsun, ant olsun.” dedi.

TANRIKULU SAVCI VE YARGIÇLARI TEHDİT ETTİ

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, karara bağlanan ‘Gezi davası’ daha sonrası adliye önünde yaptığı açıklamada, hakim ve savcılara tehditler savurdu. Hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs hatasından mahpus cezası alan sanıklara art çıkan Tanrıkulu, “Çok yakında bu yargıçların, savcıların hepsinden hesap soracağız” dedi.


KAYNAK: İHA
 
Üst