Abdullah Gül’ün istifa eden danışmanı Raşit Aydın’dan dikkat çeken açıklama

CesHef

Global Mod
Global Mod
Abdullah Gül’ün istifa eden danışmanı Raşit Aydın’dan dikkat çeken açıklama Abdullah Gül’ün danışmanlığından istifa eden Raşit Aydın, toplumsal medya hesabından dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Aydın, HDP’nin kapatılmasına ait davaya karşı geliştirilen ve ısrar edilen ‘siyasi dil’ ve HDP’ye dayanak açıklamalarının bardağı taşıran son damla olduğunu vurgulayarak, “Kendi isteğimle ve sonucumla, bu niçinle; 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün danışmanlığı vazifesinden istifa ettiğimi ve rastgele bir ilişiğim kalmadığını açıklama gereği hasıl olmuştur” dedi.

Raşit Aydın’ın açıklamaları şöyleki:

“Milli Görüş geleneğinin ortasında, Refah Partisi, Fazilet Partisi’nde misyon aldıktan daha sonra AK Parti içerisinde İstanbul teşkilatlarında ve mahallî idarelerde bir dava adamı olarak görev aldım.

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün talebi üzerine, 2014 yılından başlayarak, bila bedel yaptığım danışmanlık bakılırsavini, bir süre evvel “fiilen” bitirmiştim. Bu mühlet zarfında, Türkiye’nin yaşadığı birfazlaca siyasi, ekonomik ve toplumsal kültürel olaylara “hususi” manada da şahitlik ettim.

Lakin aramızdaki görüş ayrılıkları, kendilerinin önderlik ettiği yeni siyasi oluşum sürecinde arttı. Bilhassa 15 Temmuz daha sonrası, FETÖ ve işbirlikçilerinin Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik taarruzlarının siyasi partiler iltisaskıyla oluğunu müşahede ettim. Bu berbatlıklar ve hukuksuzluklara da her seferinde karşı çıktım.

Son olarak Türkiye’ye karşı yeni bir “Gezi” denemesi olarak sunulan, örgütlenen ve de ne yazık ki Abdullah Gül, Ali Babacan tarafınca da desteklenen Boğaziçi Üniversitesi kalkışma hareketleri, bizim açımızdan bu bağlantıyı yürütülemez ve çekilemez hale getirdi.

HDP’nin kapatılmasına ait davaya karşı geliştirilen ve ısrar edilen siyasi lisan ve HDP’ye dayanak açıklamaları da bardağı taşıran son damla olmuştur.

Kendi isteğimle ve sonucumla, bu niçinle 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün danışmanlığı bakılırsavinden istifa ettiğimi ve rastgele bir ilişiğim kalmadığını açıklama gereği hasıl olmuştur.

Koşulsuz ve şartsız Türkiye Cumhuriyeti devletinin yanında ve buyruğunda olduğumu, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik her türlü taarruzun ve iftiranın karşısında açıkça duracağımı bil vesile belirtiyorum. Baskılara karşın de tweetlerimi silmedim. Silemezdim. Silmeyeceğim…

Benim sonucuma karşı yapılacak her türlü açıklamaya karşı hukuksal haklarım gizli kalmak kaydıyla, Kamuoyuna hürmetle bildiririm.”

KAYNAK: HABER7