81 vilayette gerçekleştirilen Öğretmenlik Meslek Basamakları İmtihanı bitmiş oldu

Sefer

Global Mod
Global Mod
Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca düzenlenen ‘Öğretmenlik Meslek Basamakları Sınavı’ bugün gerçekleştirildi.

Türkiye genelinde 81 vilayette, bin 489 okulda ve 28 bin 650 salonda merkezi sistemle tek oturum halinde gerçekleştirilen imtihan, 150 dakika sürdü.

595 bin 598 müracaatın yapıldığı imtihanın kararında öğretmenler uzman öğretmen yahut başöğretmenler unvanı kazanacak. 100 üzerinden 70 ve üzerinde puan alan öğretmenler başarılı sayılacak.

Öte yandan, ‘Öğretmenlik Meslek Basamakları Sınavı’ enteresan imajlara de sebep oldu. Alışılagelmişin haricinde bu defa öğrenciler, öğretmenleri okul bahçelerinde bekledi.

“Son derece sıradan”

Sınavının güzel geçtiğini lisana getiren Gülsüm Korkmaz, “Sorular bence bizi bu kadar kasmalarını karşılar nitelikte değildi. Son derece sıradan hatta kimilerinde ‘Acaba ben mi cevaplamalıydım bu soruyu?’ diye düşündüğüm sorular vardı ortasında açıkçası. Biraz daha teknik ve ihtimamlı olabilirdi. Sorular sıradanti” diye konuştu.

“Öğrencilerimin ne hissettiğini anladım”

Diğer bir aday ise empati kurduğunu belirterek, “Öğrencilerimin ne hissettiğini anladım, empati kurdum özetlemek gerekirsesı. Her öğretmen aslında öğrencilerini düşünerek hazırlıyor. Burada da aslında bizi düşünerek hazırlamışlar. Biz öğrencilerimizin güzelliğini istiyoruz bence bakanlık da bizim yeterliliğimiz istemiş” tabirlerini kullandı.

Sınav sonuçları ise 12 Aralık tarihinde açıklanacak.