28. Periyot POMEM müracaatları ne vakit bitiyor?

Sefer

Global Mod
Global Mod
Polis Meslek Eğitim Merkezlerine alınacak öğrenci adayları için 27 Aralık’ta başlayan ön müracaat süreci 7 Ocak Cuma saat 23.59’da bitecek.

POMEM müracaat ekranı

Adaylar, “http://www.pa.edu.tr” adresinden e-Devlet şifresiyle giriş yaparak, Aday Belirleme Ön Müracaatlarını yapabilecek.

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine, ÖSYM tarafınca lisans mezunları için yapılan 2020 yahut 2021 yılı Kamu Çalışanı Seçme İmtihanlarının birinden P3 puan cinsinden en az 60, önlisans mezunları için yapılan 2020 yılı Kamu Çalışanı Seçme İmtihanı P93 puan çeşidinden en az 65 ve üzeri puan alanlar içinden Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde belirtilen kuralları taşıyan adaylar başvurabilecek.

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde yer alan “Ön başvurusu alınan erkek ve bayan adaylar farklı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana hakikat sıralanır ve o periyot için alınacak erkek ve bayan öğrenci kontenjanının on katına kadar aday şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılır. Şehit ve görev malulü eş yahut çocukları için bu karar uygulanmaz.” kararına istinaden ön müracaatlarını yapan adaylar imtihan fiyatı ödemeyecek.

28. Periyot POMEM Giriş İmtihanı evrelerine katılmaya hak kazanan adaylar için müracaat fiyat ve hesap ayrıntıları Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi (www.pa.edu.tr) adresinden duyurulacak.

İmtihanlarda başarılı olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde eğitim goren ve eğitim sonunda başarılı olan adayların polis memuru olarak atamaları yapılacak.

Kelam konusu alıma ait imtihan takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecek. Ayrıyeten adaylara posta yoluyla yahut değişik irtibat araçlarıyla tebligat yapılmayacak.