2 bin öğrenciye kırtasiye dayanağı

Sefer

Global Mod
Global Mod
Düzce Belediye Lideri Faruk Özlü’nün talimatıyla başlatılan proje çerçevesinde, 2 bin öğrenci için hazırlanan kırtasiye materyalleri ailelere teslim edildi. 56 mahalle genelinde birinci ve ortaöğretim okullarında eğitim goren öğrencilere yönelik gerçekleştirilen çalışma çerçevesinde öğrenci dokümanlarıyla bir arada Toplumsal İşler Müdürlüğü’ne müracaatta bulunan aileler, içerisinde kırtasiye materyali bulunan okul çantalarını teslim alabiliyor.

“Eğitim konusundaki hassasiyetimiz sürüyor”

Taleplerin yoğunluğuna göre kırtasiye materyali dağıtımına yönelik sayıyı artırmak istediklerini bildiren Faruk Özlü, “Düzce Belediyesi olarak eğitim konusunda hassasiyet gösteriyoruz. Bir yandan okulların fiziki kurallarının uygunlaştırılması konusundaki çalışmalarımız ilerlerken, öteki yandan da öğrenci ve ailelerine verdiğimiz dayanağı sürdürüyoruz. Yeni eğitim-öğretim devriyle birlikte her yıl olduğu üzere ailelerimizin kırtasiye masraflarına takviye oluyoruz. Bu yıl çıtayı biraz daha yükselterek 2 bin yavrumuza çanta ve kırtasiye gereci armağan ediyoruz. Eğitim periyodu müddetince bu takviyelerimizi devam ettirme çabası içerisinde olacağız. Hayırseverlerimizi de Toplumsal Yardım İşleri Müdürlüğümüz üzerinden eğitim bağışında bulunmaya davet ediyorum. Yeni eğitim periyodunun başta öğrencilerimize, ailelerine ve eğitimcilerimize güzel olmasını temenni ediyorum” dedi.